KARE inspiruje – jak wybrać idealną sofę do salonu?

O tym, jak ważny w trakcie planowania wystroju salonu jest odpowiedni wybór sofy, nikogo zapewne przekonywać nie musimy. Znaczenie ma tutaj wiele kwestii, dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani liczbie miejsc do siedzenia czy materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

 


Sofa to na ogół największy znajdujący się w salonie mebel, wokół którego nie bez powodu koncentruje się wiele salonowych aktywności (lub wręcz przeciwnie – błogiego lenistwa). Nie musimy chyba również przypominać, że to zazwyczaj największy wydatek, jaki zdarza nam się przy okazji urządzania tego pomieszczenia ponosić? I choć wielu z nas wysokość ponoszonych z tego tytułu kosztów uzasadnia tym, że to przecież inwestycja długoterminowa, to czasem jednak warto się delikatnie zaasekurować na wypadek, gdybyśmy jednak po jakimś czasie zapragnęli zmian w salonie. W tym celu dobrze jest postawić na sprawdzone rozwiązanie, którym w tym przypadku okazuje się być zachowawcze (ale z pewnością nie nudne) wzornictwo i stonowana kolorystyka.

 

Sofa Genf

Cena: 8 789 zł

zobacz teraz

Naszą dzisiejszą bohaterką postanowiliśmy mianować sofę Genf, która jest nie tylko kwintesencją ponadczasowej elegancji, ale przede wszystkim meblem chętnie współpracującym z różnymi stylistykami i kolorystykami. To właśnie na jej przykładzie zaprezentujemy Wam, jak dobry, a przede wszystkim przemyślany wybór sofy może wpłynąć na wystrój salonu, umożliwiając nam jego zmiany bez każdorazowej konieczności ponoszenia horrendalnych wydatków.

 

Neutralna barwa tapicerki sofy pozwoli nam nawet na skrajne pod względem kolorystycznym zmiany, równie dobrze radząc sobie w ciepłej, jak i nieco chłodniejszej tonacji. Sprawdzą się zarówno ciepłe brązy i oranże, jak i zimne błękity czy fiolety. Nie mniej dobrze wypadnie w towarzystwie kolorów nasyconych, co i tych nieco mniej intensywnych – dla tych pierwszych stanowić będzie równoważący ich wyrazistość kontrast, zaś w przypadku tych drugich harmonijnie dobrane dopełnienie.
 

Uniwersalna estetyka sofy to także duża swoboda w kontekście stylu, w który wpisuje się wystrój salonu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nowoczesne trendy, czy zainspirujemy klasyką, sofa o prostych liniach do każdego z nich dostosuje się z łatwością, bo to nie ona przesądzać będzie o charakterze wnętrza, a dodatki, które zdecydujemy się w nim umieścić.
 

Przeskok z minimalizmu do przepychu w stylu glamour? Z tak neutralnym - jak sofa Genf -meblem, jak najbardziej jest to możliwe. Z przyjemnością wystąpi zarówno w sąsiedztwie bogato zdobionych złotem czy miedzią dodatków, z drugiej zaś strony świetnie poradzi sobie nawet solo. I tutaj właśnie ukazuje się wyższość jednolitych materiałów obiciowych nad tymi o wielu kolorach bądź z wyraźnie zaznaczonym deseniem – to przede wszystkim nieograniczone możliwości doboru dodatków, zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzorów czy akcentów dekoracyjnych. Motywy animalistyczne, botaniczne, krata, paski, antyczne dekory, patchworki, mozaiki – jednolita sofa w stonowanym kolorze jest w stanie poradzić sobie w każdym z tych przypadków w równie udany sposób. A wyobrażacie sobie w takiej sytuacji sofę w np. ukwieconej tapicerce? 
 
I niech Wam się nie wydaje, że sofa Genf to jedyny taki nasz mebel, który pozwoli Wam na swobodne zmiany w aranżacji salonu… 
 

Kasia26.10.2016, Kraków

Zobacz także:

Dywany we wnętrzach - jak wybrać ten idealny?

27.10.2016, Kraków

Dzisiaj wybierać będziemy dywan idealny. A to wcale nie takie proste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. To proces dużo bardziej skomplikowany niż po prostu zakup modelu, który akurat wpadł nam w oko i zachwycił kolorystyką czy deseniem. W równym stopniu liczy się tutaj rozmiar, kształt, miejsce, w którym się znajdzie … a to i tak jeszcze nie koniec wyliczanki, którą należałoby uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji o zakupie dywanu. Na co zatem przede wszystkim zwrócić uwagę?

Kolekcja La Bocca - meble dla koneserów prostoty w oryginalnym wydaniu

27.10.2016, Kraków

Jeżeli lubicie, gdy jest prosto, a równocześnie oryginalnie, to dzisiejszy post ma spore szanse wpisać się w Wasze upodobania estetyczne. Tym razem Wasze serca spróbuje podbić La Bocca – kolejna z grona najnowszych kolekcji KARE Design.

KARE inspiruje – jak wybrać idealną sofę do salonu?

26.10.2016, Kraków

O tym, jak ważny w trakcie planowania wystroju salonu jest odpowiedni wybór sofy, nikogo zapewne przekonywać nie musimy. Znaczenie ma tutaj wiele kwestii, dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani liczbie miejsc do siedzenia czy materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

Zadzwoń (12) 38 48 748 Napisz poczta@sfmeble.pl

Właścicielem sklepu kare24.pl jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.

Właściciel sklepu ma pełne prawo do posługiwania się logiem oraz mareriałami firmy KARE Design na podstawie umowy franczyznowej z właścicielem marki KARE.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki oraz akceptację Polityki prywatności oraz Regulaminu serwisu Kare24.pl

2017 © Kare24.pl