Obrazy we wnętrzach - nie tylko dla miłośników sztuki

Dawno już nie było u nas nic na temat dodatków, w których przecież w dużej mierze kryje się charakter wnętrza, dlatego dzisiaj postanowiliśmy to lekko nadrobić. Po krótkiej analizie doszliśmy do wniosku, że jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się poruszyć kwestii obrazów i ich roli w wystroju pomieszczenia, a niedopatrzenie to jest tym bardziej karygodne, że oferta KARE w tym temacie jest naprawdę całkiem spora…
 

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że potencjał, który drzemie w tych dodatkach, jest olbrzymi. Mogą one być zarówno motywem przewodnim wnętrza, jak i subtelnym, pojedynczym akcentem dekoracyjnym. To także – obok luster lub ramek na zdjęcia – najłatwiejszy sposób na wykorzystanie pustej ściany i nadanie wnętrzu nieco bardziej przytulnego charakteru.
 

Odpowiednio dobrany obraz może nam również pomóc stworzyć we wnętrzu określoną atmosferę – już na pierwszy rzut oka może wzbudzać pozytywne emocje i skojarzenia lub też przykuć uwagę i zachwycić swą oryginalnością.
 

Jeżeli dysponujecie meblami o neutralnej estetyce, z chęcią jednak dodalibyście wnętrzu nieco bardziej wyrazistej urody, charyzmatyczny obraz może się w takiej sytuacji okazać strzałem w dziesiątkę.
 

Wpierw jednak powinniście odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy Wam na obrazie komponującym się z wystrojem pomieszczenia pod względem kolorystycznym, czy wręcz przeciwnie – zależy Wam na uzyskaniu przyciągającego uwagę efektu kontrastu i dopiero w oparciu o te ustalenia podjąć ostateczny wybór obrazu (lub obrazów), który zagości w pomieszczeniu. Starajmy się jednak unikać sytuacji, w których kolorystyka obrazu będzie tak dobrana do otoczenia czy ścian, że zacznie się z nimi zlewać, jak i przypadków, gdzie kontrast będzie aż tak uderzający, że całkowicie przesłoni nam resztę wystroju wnętrza. 
 

Jeżeli uda nam się wybrać obraz (naszym zdaniem) idealnie dopasowany do naszego wnętrza, postarajmy się, aby nie został on przesłonięty przez inne elementy wystroju. Nie ma niczego złego w znajdującej się na jego tle figurce dekoracyjnej czy wazonie, jeżeli jednak znajdzie się tam kilka dekoracji, wazon i zwisający z sufitu okazały klosz, to obraz może się okazać całkowicie w takim układzie zbędny. Dodatkowo może to spowodować niepożądany raczej efekt wnętrza chaotycznego i nieprzemyślanego, które rządzi się wyłącznie przypadkiem.
 

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym wyeksponowaniu obrazu, starajmy się tak dobrać wysokość jego zawieszenia, aby znajdował się on mniej więcej na wysokości wzroku. Wyjątkiem mogą tutaj być ściany, z których chcemy uczynić swoiste galerie sztuki. W takiej sytuacji pamiętajmy jednak, aby te najmniej atrakcyjne z naszej kolekcji starać się umiejscowić na dole.
 

I stanowczo nie bójmy się luster. Okazuje się, że w ich towarzystwie obrazom może być równie dobrze, co i we własnym gronie.
 

Kasia26.10.2016, Kraków

Zobacz także:

Dywany we wnętrzach - jak wybrać ten idealny?

27.10.2016, Kraków

Dzisiaj wybierać będziemy dywan idealny. A to wcale nie takie proste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. To proces dużo bardziej skomplikowany niż po prostu zakup modelu, który akurat wpadł nam w oko i zachwycił kolorystyką czy deseniem. W równym stopniu liczy się tutaj rozmiar, kształt, miejsce, w którym się znajdzie … a to i tak jeszcze nie koniec wyliczanki, którą należałoby uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji o zakupie dywanu. Na co zatem przede wszystkim zwrócić uwagę?

Kolekcja La Bocca - meble dla koneserów prostoty w oryginalnym wydaniu

27.10.2016, Kraków

Jeżeli lubicie, gdy jest prosto, a równocześnie oryginalnie, to dzisiejszy post ma spore szanse wpisać się w Wasze upodobania estetyczne. Tym razem Wasze serca spróbuje podbić La Bocca – kolejna z grona najnowszych kolekcji KARE Design.

KARE inspiruje – jak wybrać idealną sofę do salonu?

26.10.2016, Kraków

O tym, jak ważny w trakcie planowania wystroju salonu jest odpowiedni wybór sofy, nikogo zapewne przekonywać nie musimy. Znaczenie ma tutaj wiele kwestii, dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani liczbie miejsc do siedzenia czy materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

Zadzwoń (12) 38 48 748 Napisz poczta@sfmeble.pl

Właścicielem sklepu kare24.pl jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.

Właściciel sklepu ma pełne prawo do posługiwania się logiem oraz mareriałami firmy KARE Design na podstawie umowy franczyznowej z właścicielem marki KARE.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki oraz akceptację Polityki prywatności oraz Regulaminu serwisu Kare24.pl

2017 © Kare24.pl