Przewodnik po trendach KARE: Pure Nature

Kontynuując cykl o trendach KARE, tym razem postanowiliśmy przybliżyć Wam Pure Nature, który do najnowszych co prawda nie należy, niezmiennie jednak cieszy swą neutralną estetyką, trafiając w gusta miłośników płynącego z natury wzornictwa. To w równym stopniu dedykacja dla fanów industrialnego designu, który przejawia się tutaj charakterystycznym dla tej stylistyki połączeniem litego drewna i stali. Przede wszystkim jednak Pure Nature to propozycja oferująca wiele aranżacyjnych możliwości, dzięki czemu wpisać się może w nawet skrajnie zróżnicowane upodobania estetyczne.
 

Pomimo pozornej prostoty, Pure Nature skrywa w sobie jednak wiele pikantnych smaczków. Głównym tego sprawcą jest zastosowane tutaj drewno akacjowe o wyraźnym i charakterystycznym rysunku, a tym samym wysokich walorach dekoracyjnych. Naturalne wzory, wynikające z oryginalnego usłojenia drewna, niewątpliwie stanowią dodatkowy walor wizualny, każdemu meblowi nadając niepowtarzalnego uroku. Piękne usłojenie i charakterystyczna, nieco cieniowana kolorystyka to jednak jeszcze nie wszystko, co drewno akacjowe ma tutaj do zaoferowania – spójrzcie tylko na nieregularne wykończenie jego krawędzi.
 

Gdyby jednak zestawienie litego drewna i stali okazało się dla kogoś niewystarczające, to mamy dobrą informację – trend Pure Nature nie stroni również od sof, foteli i krzeseł z skórzanej tapicerce, jak również tych wykonanych ze skóry ekologicznej, pod warunkiem jednak, że ograniczymy się do stonowanej i wyważonej kolorystyki bazującej na brązach i szarościach. Jak sama nazwa trendu wskazuje, natura zdecydowanie wysuwa się tutaj na pierwszy plan, nie powinno zatem dziwić, że w kontekście mebli zalecana jest oszczędna kolorystyka, charakterystyczna dla barw ziemi.

Z oświetleniem i dodatkami sprawa nie przedstawia się już jednak aż tak oszczędnie i zachowawczo… W tym przypadku projektanci KARE postawili na dobrze Wam zapewne znaną propozycję, która już od pewnego czasu święci triumfy w branży wnętrzarskiej, a mianowicie różowe złoto i miedź.
 

Mile widziane są zarówno wykonane z tych materiałów niewielkie stoliki kawowe, wszelkiego rodzaju lampy, jak i dekoracje ścienne lub figurki. W Pure Nature różowe złoto i miedź mogą przybierać zarówno formę przykuwającego uwagę elementu wystroju lub zaledwie postać małego detalu – nawet wewnętrzna strona abażura może zostać wykorzystana do przemycenia szczypty tego eleganckiego blasku.
 

Poza tą niewielką dawką błysku, warto również pamiętać o przytulności. Trend Pure Nature w tym temacie upodobał sobie w szczególności dywany z serii Kelim. Nie tylko zresztą dywany…
 

Kasia04.10.2016, Kraków

Zobacz także:

Dywany we wnętrzach - jak wybrać ten idealny?

27.10.2016, Kraków

Dzisiaj wybierać będziemy dywan idealny. A to wcale nie takie proste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. To proces dużo bardziej skomplikowany niż po prostu zakup modelu, który akurat wpadł nam w oko i zachwycił kolorystyką czy deseniem. W równym stopniu liczy się tutaj rozmiar, kształt, miejsce, w którym się znajdzie … a to i tak jeszcze nie koniec wyliczanki, którą należałoby uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji o zakupie dywanu. Na co zatem przede wszystkim zwrócić uwagę?

Kolekcja La Bocca - meble dla koneserów prostoty w oryginalnym wydaniu

27.10.2016, Kraków

Jeżeli lubicie, gdy jest prosto, a równocześnie oryginalnie, to dzisiejszy post ma spore szanse wpisać się w Wasze upodobania estetyczne. Tym razem Wasze serca spróbuje podbić La Bocca – kolejna z grona najnowszych kolekcji KARE Design.

KARE inspiruje – jak wybrać idealną sofę do salonu?

26.10.2016, Kraków

O tym, jak ważny w trakcie planowania wystroju salonu jest odpowiedni wybór sofy, nikogo zapewne przekonywać nie musimy. Znaczenie ma tutaj wiele kwestii, dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani liczbie miejsc do siedzenia czy materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

Zadzwoń (12) 38 48 748 Napisz poczta@sfmeble.pl

Właścicielem sklepu kare24.pl jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.

Właściciel sklepu ma pełne prawo do posługiwania się logiem oraz mareriałami firmy KARE Design na podstawie umowy franczyznowej z właścicielem marki KARE.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki oraz akceptację Polityki prywatności oraz Regulaminu serwisu Kare24.pl

2017 © Kare24.pl