Yin i Yang, czyli nieśmiertelna czerń i biel w aranżacji wnętrz.

Jeśli choć trochę nas znacie, to powinniście już dobrze wiedzieć, że pomimo całego swego zamiłowania do ekscentrycznego wzornictwa, designerzy KARE nie ograniczają się w swych projektach wyłącznie do ekstrawagancji, równocześnie potrafiąc czerpać sporą dawkę inspiracji z nieśmiertelnej klasyki. A że robią to w sobie jedynie właściwym stylu to już zupełnie inna kwestia…
 

Dzisiejszy post będzie właśnie o takiej klasyce, ale oczywiście interpretowanej po naszemu. Panie i Panowie, tym razem na nasze salony wkraczają czerń i biel, czyli kolory znane od wieków, a jednak niezmiennie cieszące się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. 
 

Czym tłumaczyć ich fenomen? Przede wszystkim uniwersalnością. Te dość chłodne kolory zastosowane we wnętrzu często spotykają się z zarzutem surowego, a wręcz ascetycznego charakteru. Warto jednak przede wszystkim dostrzec ich chęć do współpracy nie tylko z różnymi stylami czy kolorystykami, ale i różnymi materiałami, jak i pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu.
 

Biel i czerń we wnętrzach odnajdą się zarówno w towarzystwie równie co i one klasycznego drewna, jak i w sąsiedztwie nowoczesnego metalu bądź szkła. Dobrze współpracują zarówno z wykończeniem w wysokim połysku, jak i tym matowym. Będzie w nich do twarzy zarówno salonowi, jadalni, kuchni, łazience… naprawdę moglibyśmy tak wymieniać chyba w nieskończoność.
 

Jednym z naszych ulubionych czarno-białych zestawień jest bezapelacyjnie pepitka, która gości na wielu projektach KARE. Nasi projektanci nie  boją się ubierać w ten wyrazisty deseń ani tapicerowanych krzeseł i ławek, ani foteli. Nawet fronty komód nie mogą czuć się przed nim w pełni bezpieczne. Tylko spójrzcie, a przekonacie się, jak wielka pepitkomania ogarnęła nasz salon w Krakowie…
 

Fotel 50ies

Cena: 3 190 zł

zobacz teraz

Na fali tego  czarno-białego szaleństwa, projektanci KARE stworzyli nie tylko kolekcję Pepita, ale i cały trend, który w hołdzie dla jednego ze swych ulubionych artystów ochrzcili mianem Picassimo. To nie tylko dobrze wszystkim znane zestawienie black&white, ale także pełna optymizmu zabawa z kontrastowymi deseniami, wśród których prym wiedzie oczywiście wszystkim doskonale znany wzór kurzej stopki.
 

Żeby jednak nie było zbyt klasycznie, na zakończenie przygotowaliśmy dla Was jeszcze kilka inspiracji o biało-czarnym posmaku, doprawionych szczyptą naszej autorskiej ekstrawagancji…
 

Kasia26.09.2016, Kraków

Zobacz także:

Dywany we wnętrzach - jak wybrać ten idealny?

27.10.2016, Kraków

Dzisiaj wybierać będziemy dywan idealny. A to wcale nie takie proste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. To proces dużo bardziej skomplikowany niż po prostu zakup modelu, który akurat wpadł nam w oko i zachwycił kolorystyką czy deseniem. W równym stopniu liczy się tutaj rozmiar, kształt, miejsce, w którym się znajdzie … a to i tak jeszcze nie koniec wyliczanki, którą należałoby uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji o zakupie dywanu. Na co zatem przede wszystkim zwrócić uwagę?

Kolekcja La Bocca - meble dla koneserów prostoty w oryginalnym wydaniu

27.10.2016, Kraków

Jeżeli lubicie, gdy jest prosto, a równocześnie oryginalnie, to dzisiejszy post ma spore szanse wpisać się w Wasze upodobania estetyczne. Tym razem Wasze serca spróbuje podbić La Bocca – kolejna z grona najnowszych kolekcji KARE Design.

KARE inspiruje – jak wybrać idealną sofę do salonu?

26.10.2016, Kraków

O tym, jak ważny w trakcie planowania wystroju salonu jest odpowiedni wybór sofy, nikogo zapewne przekonywać nie musimy. Znaczenie ma tutaj wiele kwestii, dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani liczbie miejsc do siedzenia czy materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

Zadzwoń (12) 38 48 748 Napisz poczta@sfmeble.pl

Właścicielem sklepu kare24.pl jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.

Właściciel sklepu ma pełne prawo do posługiwania się logiem oraz mareriałami firmy KARE Design na podstawie umowy franczyznowej z właścicielem marki KARE.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki oraz akceptację Polityki prywatności oraz Regulaminu serwisu Kare24.pl

2017 © Kare24.pl