O marce Kare Design

Już ponad 100 salonów na całym świecie podąża ścieżką pasji i trudnej do podrobienia estetyki. A wszystko zaczęło się w Monachium w 1981 r., kiedy to Jürgen Reiter i Peter Schönhofen, dwaj założyciele, a obecnie dyrektorzy zarządzający marką KARE, odważyli się przedstawić swoją wizję home designu. Dlaczego udało im się zdobyć aż tak liczną rzeszę wyznawców ich wnętrzarskiej filozofii?

Jürgen Reiter i Peter Schönhofen

KARE kocha różnorodność i pozytywną energię, tak samo jak kochają je nasi klienci i fani z całego świata. Od ponad trzech dekad KARE przedstawia osobliwe pomysły wnętrzarskie i zmysłowe kolekcje, buntownicze i oryginalne, nie dające się sobą znudzić, czasem lekko szalone, zawsze jednak przepełnione wyobraźnią. KARE nie pozwala sobie jednak na ograniczanie się tylko do jednego stylu, a stawiając na nieograniczoną różnorodność, sprawiamy, że każdy jest u nas mile widziany. Dlaczego? Bo chcemy, byś żył pełnią życia również w swoich czterech ścianach – wygodnie i zgodnie z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Bo w Twoim domu to do Ciebie należy ostatnie słowo i tylko Ty wiesz, co zrobić, aby stworzyć swój prywatny raj, do którego bylejakość będzie miała zakaz wstępu.

KARE, jak żadna inna marka, z sukcesem podąża tropem ikon stylu, tworząc trendy i innowacje w projektowaniu, wykorzystując je następnie w celu spełniania marzeń miłośników oryginalnego wystroju wnętrz. To marka skora do spontaniczności i z odwagą do przełamywania utartych schematów, podążająca śladem nietuzinkowego wzornictwa i zaskakująca kreatywnym duchem. A może jednak preferujesz sprzyjającą odpoczynkowi przytulność? KARE to designerski kameleon, co do jednego natomiast zawsze można mieć pewność – niezależnie, czy jesteś ekscentrykiem, czy raczej umiarkowanym konserwatystą, w naszej szerokiej ofercie z pewnością znajdziesz coś, co pozwoli na spełnienie Twoich indywidualnych marzeń o pięknym wnętrzu.

Dla KARE estetyka i funkcja są równie istotne. I w tym właśnie kryje się największe wyzwanie w projektowaniu elementów wystroju wnętrz – aby funkcję i walory praktyczno-użytkowe zaserwować w lekkostrawnie estetycznej formie. Design to w dużej mierze gra na emocjach i gustach, ale nie może jednak być sztuką włącznie dla sztuki. A przynajmniej nie za każdym razem…

O marce Kare Design

Nasza pasja do oryginalnych koncepcji wystroju wnętrz, pozwalających na wyrażenie siebie i zaakcentowanie swojej indywidualności, to dewiza, która przyświeca nam już w ponad 100 salonach na całym świecie. Zapraszamy do wizyty w naszym krakowskim salonie, jak również do odwiedzin naszego flagowego showroomu KARE Kraftwerk w Monachium – to jedna z najbardziej fascynujących wycieczek po świecie designu. Do zobaczenia!